O şansă în plus faţă de 2016
Jucătoarele Simona Halep (3 WTA), Mihaela Buzărnescu (29 WTA) şi Ana Bogdan (105 WTA), împreună cu Florin Segărceanu, căpitanul nejucător, şi antrenoarea Alina Tecşor au plecat spre Ostrava, pentru întâlnirea cu Cehia din primul tur al Grupei Mondiale a Fed Cup, care va avea loc în week end, în Ostravar Arena, o sală cu o capacitate de 6.350 de locuri.

























