Tecău şi Rojer s-au oprit în sferturi

Accesaţi link-ul pentru o galerie foto exclusivă realizată pentru www.OpenTenis.ro de Neal Trousdale.

04.06.2019 12:50, de , 0 comentarii , Galerie Foto

Perechea formată din jucătorul român de tenis Horia Tecău şi olandezul Jean-Julien Rojer (cs 10) a fost învinsă argentinienii Guido Pella şi Diego Schwartzman cu 6-4, 6-4, în sferturile de finală la French Open (42.661.000 de euro premii totale), al doilea de Mare Şlem al anului, ce se dispută pe terenurile din coplexul sportiv Roland Garros.

Meciul a durat oră şi 22 de minute de joc, iar Tecău şi partenerul său au ratat şansa de a-şi egala cea mai bună performanţă la Paris, o semifinală realizată în 2015. Sud-americanii au reuşit câte un break în fiecare set. Tecău şi Rojer şi-au creat o singură minge de break, în primul set, pe care nu au fructificat-o.

Citeşte mai multe despre: Horia Tecau, grand slam, ATP, Roland Garros, Jean-Julien Rojer, Franţa, French Open