Şase eşecuri în şase meciuri pentru Ana Bogdan în 2019

Accesați link-ul pentru o galerie foto exclusivă realizată pentru www.OpenTenis.ro de Neal Trousdale.

19.03.2019 17:45, de , 0 comentarii , Galerie Foto

Jucătoarea română Ana Bogdan (107 WTA) a fost eliminată în runda de debut a calificărilor pentru Miami Open presented by Itaú (Statele Unite, 9.035.428 de dolari premii totale) de Kristýna Plíšková (Cehia, 94 WTA, cs 11) cu 6-4, 1-6, 7-5.

Cele două sportive au stat pe teren două ore şi opt minute, iar prima parte a fost echilibrată. Ana a avut ocazia să debuteze cu break, dar a ratat ambele şanse (a condus cu 40-15), pentru ca la 3-4 să salveze ea două mingi de break. La 4-5, însă, sportiva născută în Sinaia şi-a pierdut serviciul, sora geamănă a Karolínei Plíšková fructificând prima minge de set. Partea a doua a confruntării a fost dominată clar de Bogdan, care a cedat un sinur game. În decisiv, Ana s-a distanţat la 3-1, şi-a pierdut serviciul în game-ul imediat următor, iar de la 5-4 a mai câştigat până la final un singur punct. în urma acestui rezultat, cehoaica a obţinut a cincea victorie în tot atâtea meciuri directe, iar Ana a pierdut toate cele şase partide susţinute în 2019.

Citeşte mai multe despre: Miami Open, ana bogdan, wta, Statele Unite ale Americii, Florida