Raluca Olaru a fost eliminată la Miami Open

Accesați link-ul pentru o galerie foto exclusivă realizată pentru www.OpenTenis.ro de Neal Trousdale.

23.03.2017 20:14, de , 0 comentarii , Galerie Foto

Jucătoarea română Raluca Olaru şi cea ucraineancă Olga Savchuk au părăsit tabloul de dublu al turneului Miami Open (6.993.450 de dolari), care se desfăşoară în complexul  sportiv Tennis Center at Crandon Park. Partida a durat o oră şi 13 minute, iar Olaru şi Savchuk au fost învinse de Andreja Klepac şi Maria Jose Martinez Sanchez (Slovenia, Spania) cu 6-2, 6-4. Românca şi ucraineanca au condus cu 2-1 în primul set, dar următoarele cinci game-uri au revenit adversarelor. În partea a doua a meciului s-a mers cap la cap până la 4-4, moment în care Raluca şi Olga şi-au pierdut serviciul, iar în game-ul următor Andreja şi Maria Jose au fructificat prima minge de meci pe care au avut-o. România mai are o reprezentantă pe tabloul de dublu, pe Monica Niculescu. Aceasta o are parteneră pe italianca Sara Errani, iar în primul tur le vor avea adversare pe Anna-Lena Groenfeld şi Kveta Peschke (Germania, Cehia).

Citeşte mai multe despre: Monica Niculescu, Raluca Olaru, Miami Open, wta, Olga Savchuk