Imagini de la meciul Raluca-Ioana Olaru, Franko Skugor - Kveta Peschke, Wesley Koolhof

Accesaţi link-ul pentru o galerie foto exclusivă realizată pentru www.OpenTenis.ro de Neal Trousdale.

30.05.2019 13:49, de , 0 comentarii , Galerie Foto

Perechea alcătuită din jucătoarea română Raluca-Ioana Olaru şi croatul Franko Škugor au trecut de Květa Peschke şi Wesley Koolhof (Cehia, Olanda) cu 6-3, 4-6, 10-7, calificându-se în turul 2 a probei de dublu mixt la French Open (42.661.000 de euro premii totale), al doilea de Mare Şlem al anului. Meciul a durat 90 de minute, iar în primul set Olaru şi Škugor au realizat break la 1-1. Ei şi-au npierdut, însă, serviciul în game-ul imediat următor, dar de la 2-3 nu au mai cedat niciun game. În partea a doua, Peschke şi Koolhof s-au distanţat la 3-1, după care Raluca-Ioana şi Franko au egalat. a urmat al break al perechii ceho-olandeze, după care fiecare echipă şi-a făcut serviciul până la final. ca urmare, s-a ajuns în super tiebreak. Până la 7-7 niciuna dintre perechi nu a avut avantaj mai mare de două puncte, dar în acel moment Olaru şi Škugor. au realizat un mini-break, după care şi-au câştigat ambele servicii. Următorii adversari sunt învingătorii meciului Kaitlyn Christian, Frederik Nielsen (Statele Unite, Danemarca) - Gabriela Dabrowski, Mate Pavić (Canada, Croaşia; cs 2), care se desfăşoară la această oră.

Citeşte mai multe despre: Raluca Olaru, grand slam, wta, ATP, Roland Garros, Franţa, French Open