Imagini de la meciul Irina-Camelia Begu - Karolína Muchová

Accesaţi link-ul pentru o galerie foto exclusivă realizată pentru www.OpenTenis.ro de Neal Trousdale.

31.05.2019 10:34, de , 0 comentarii , Galerie Foto

Jucătoarea română de tenis Irina-Camelia Begu (116 WTA) s-a calificat în runda a treia la French Open (42.661.000 de euro premii totale), al doilea de Mare Şlem al anului, ce se dispută pe terenurile din coplexul sportiv Roland Garros, după ce a dispus de Karolína Muchová (Cehia, 73 WTA) cu 1-6, 6-3, 6-4. Meciul a durat o oră şi 54 de minute, iar Begu nu a contat practic în primul set. Ea a ridicat nivelul în actul secund, cehoaica a greşit mai mult şi românca a revenit de la 2-3, câştigând patru ghemuri la rând şi setul. În decisiv, s-a mers cu serviciul până la 4-3 pentru Irina, care a făcut break, apoi nu a reuşit să încheie setul, dar a izbutit-o pe serviciul adversarei, la a treia minge de meci. Următoarea adversară a româncei este Amanda Anisimova (51 WTA), victorioasă cu 6-4, 6-2 în faţa belarusei Arina Sabalenka (11 WTA, cs 11).

Citeşte mai multe despre: Irina Begu, grand slam, wta, Roland Garros, Franţa, French Open