Begu a fost stopatã de Anisimova

Accesați link-ul pentru o galerie foto exclusivă realizată pentru www.OpenTenis.ro de Neal Trousdale.

03.06.2019 06:32, de , 0 comentarii , Galerie Foto

Jucătoarea română de tenis Irina Begu (116 WTA) a fost eliminată în turul 3 la French Open (42.661.000 de euro premii totale), al doilea de Mare Şlem al anului, ce se dispută pe terenurile din coplexul sportiv Roland Garros, fiind învinsă cu 7-6 (6), 6-4 de americanca Amanda Anisimova (51 WTA).

Anisimova a început mai bine, a condus cu 3-0, însă Begu a egalat, iar după ce a salvat o minge de set la 4-5, primul act a intrat în tie-break, unde a ratat două mingi de set. Setul al doilea s-a desfăşurat într-o manieră similară. Anisimova a condus cu 3-0, Begu a revenit, însă diferenţa s-a făcut la 4-4, când americanca a fructificat mingea de break şi a câştigat partida, după aproximativ o oră şi 40 de minute. Irina părăseşte turneul din Franţa, după ce le învinsese în primele două tururi pe chinezoaica Lin Zhu (106 WTA) şi cehoaica Karolina Muchova (73 WTA) şi-şi egalează performanţa de la ediţia precedentă.

Citeşte mai multe despre: Irina Begu, grand slam, wta, Roland Garros, Franţa, French Open