Dubla finalista de la Fes din Maroc, din ultimii 2 ani, Simona este din ce in ce mai stapana pe jocul ei si chiar suntem dornici sa vedem cum se va descurca cu Samantha Stosur, viitoarea adversara, o bombardiera veritabila, ce are rezultate excelente la Paris, ultima oara chiar finalista. Va fi un examen greu de trecut, dar trebuie parcurs, fiindca experienta unui astfel de meci va fi importanta in viitor.
Simona s-a inscris si in proba de dublu, facand pereche cu slovena Polona Hercog, colega sa de generatie, si se vor confrunta cu mai experimentatele Gajdosova si Zakopalova. Cum nu sunt sperioase din fire, cine stie?
Orasul favorit al Simonei este... Parisul, cu turneul sau de mare slem, asa ca aici se simte foarte bine si are amintiri minunate inca din vremea junioratului. Ea a dovedit ca se descurca foarte bine si ca senioara si i se prevede o cariera foarte frumoasa.
Succes Simona!
Florin Ghidirmic
Foto: www.rolandgarros.com







Daca ai deja cont, poti sa te autentifici pentru a comenta mai simplu!
Fii primul care lasa un comentariu!