Patricia Maria Ţig a fost învinsă în turul I la Monterrey

Jucătoarea română Patricia Ţig a fost învinsă de croata Donna Vekic, cu 6-4, 6-1 în runda inaugurală a turneului Abierto GNP Seguros de la Monterrey (Mexic, 226.750 dolari), care este organizat pe terenurile complexului sportiv Sierra Madre Tennis Club.

04.04.2017 11:45, de , 0 comentarii , Galerie Foto

Ţig (85 WTA) a cedat după o oră şi zece minute, iar Vekic (90 WTA) şi-a luat revanşa după înfrângerea din 2015, cu 6-3, 6-2, în sferturi, la Baku. Românca a condus cu 2-1 în primul set, după care croata a avut o serie de patru game-uri la rând. Ţig s-a apropiat la 4-5, după ce a salvat o minge de set, dar Vekic a pus primei părţi a meciului după ce, la rândul ei, a salvat o minge de break. Setul al doilea a aparţinut Donnei, care a realizat trei break-uri şi a încheiat conturile la prima oportunitate.

Citeşte mai multe despre: Patricia Maria Tig, wta, monterrey