"In primele trei ghemuri am fost foarte surprins de cat de rapid a jucat, dar curand am preluat controlul meciului si am inceput sa joc din ce in ce mai bine. Nu i-am mai lasat spatiu sa-si creeze sanse pe teren si cred ca a fost sub foarte multa presiune. Mi-a placut meciul de azi foarte mult. Bineinteles ca am simtit si eu presiune, presiunea este intotdeauna acolo daca esti implicat total in meci. Mai ales ca nu am mai jucat cu Adrian Ungur niciodata, nu am stiut la ce sa ma astept, dar, in final, dupa ce am intrat in joc, m-am relaxat si am reusit sa joc un tenis foarte bun", a declarat nr. 25 ATP la conferinta de presa de dupa meci.
Adrian Ungur nu a reusit insa sa valorifice mingile de break, iar Radek a profitat de asta pentru a prelua controlul in teren, scorul final fiind 6-3, 6-2, 6-0. "Diferenta de valoare si-a spus cuvantul in meciul de azi, eu am avut foarte multe ocazii, le-am ratat, iar el a inceput sa joace din ce in ce mai bine, mai ales dupa primul set. Va fi o confruntare dificila in continuare, ei au doi jucatori de top, dar sper ca va fi mai bine in meciurile urmatoare", a spus Adrian Ungur dupa meci.







Daca ai deja cont, poti sa te autentifici pentru a comenta mai simplu!
Fii primul care lasa un comentariu!