Mii, zeci de mii - poate - de romani i-au urmarit cu sufletul la gura evolutia din cel mai recent meci si asteptau cu justificata curiozitate interviul de "dupa" care este acordat fara exceptie de fiecare invingator chiar la locul faptei.
Surpriza: interviul a avut loc, dar transmisia a fost comutata imediat la un meci care, in acel moment, nu oferea nimic spectaculos.
Dezamagirea a fost limitata de speranta ca Annabel Croft si Mats Wilander vor mentiona performanta Simonei, neindraznind sa speram ca o vor si invita la o discutie de cateva minute. A fost doar o iluzie...
Nu putem sa nu comparam aceasta ignorare a unui sportive de exceptie si poate a singurei din circuitul feminin care afiseaza dezinvolt placerea copilareasca de a practica un sport despre care multi au uitat ca este doar un joc, manifestandu-se cu o agresivitate ce genereaza intrebari justificate cu privire la caracterul si principiile etice ale celor in cauza, cu atentia care i se acorda cu o lipsa de gentilete greu scuzabila atunci cand a debutat in arena internationala!
Ii dorim Simonei sa castige finala turneului: atunci cu siguranta Eurosport nu va mai putea comuta transmisia pe alt teren, nemaifiind meciuri paralele. Desi, ar putea totusi comuta pe o competitive de ski!







Daca ai deja cont, poti sa te autentifici pentru a comenta mai simplu!
Fii primul care lasa un comentariu!