Raluca-Ioana Olaru a jucat un singur meci la Roland Garros

Accesați link-ul pentru o galerie foto exclusivă realizată pentru www.OpenTenis.ro de Neal Trousdale.

01.06.2018 15:01, de , 0 comentarii , Galerie Foto

Perechea alcătuită din Raluca-Ioana Olaru şi Vera Lapko (Belarus) a ratat calificarea în turul 2 al probei de dublu de la French Open (Paris, 39.197.000 de euro premii totale), al doilea de Mare Şlem al anului, care se desfăşoară pe terenurile din complexul sportiv de la Roland Garros. Cele două au fist învinse de cehoaicele Kateřina Siniaková şi Barbora Krejčíková (cs 6) cu 5-7, 6-3, 6-2, după două ore şi 20 de minute. Primele două break-uri ale partidei s-au consemnat, unul după altul, la 2-2, după care Raluca-Ioana şi Vera au salvat o minge de set, pe propriul serviciu, la 4-5. În game-ul imediat următor au realizat break, după care au pus capăt manşei la a doua minge de set. Următoarele două acte au fost dominate de favorite. Acestea s-au desprins la 4-0, la 5-2 au ratat o primă minge de set, după care au trimis partida în decisiv cu un game alb. Cehoaicele au “deschis” setul 3 cu un break, au câştigat, din nou, pe serviciul adversarelor la 4-2, calificându-se în turul 2 la prima ocazie avută.

Citeşte mai multe despre: Raluca Olaru, wta, Roland Garros, Barbora Krejcikova, Franţa, Kateřina Siniaková, Vera Lepko