Imagini de la meciul MARIUS COPIL - Jack Sock

Accesați link-ul pentru o galerie foto exclusivă realizată pentru www.OpenTenis.ro de Neal Trousdale.

02.08.2017 04:53, de , 0 comentarii , Galerie Foto

Jucătorul român Marius Copil (90 ATP) a fost învins în turul 2 la Citi Open (Washington, Statele Unite, 2.002.460 de dolari la masculin) , turneu care se desfăşoară pe terenurile din complexul sportiv Rock Creek Tennis Center, de americanul Jack Sock (19 ATP, cs 8) cu 7-6 (2), 7-6 (6). Meciul a avut două “reprize”, fiind întrerupt de ploaie la 5-5 şi 0-15 în primul set, cu Marius la serviciu. Partida a durat două ore şi un minut, iar de-a lungul ei niciunul dintre jucători nu şi-a creat vreo situaţie în care să câştige break. Ca urmare, ambele seturi s-au decis la tie-break. În primul, americanul s-a desprins la 5-1, iar la 6-2 a convertit în punct prima minge de set. În al doilea, Sock a ratat o primă minge de meci la 6-5 cu propriul serviciu, dar a convertit-o în punct pe a doua, la 7-6, pe serviciul lui Marius.

Citeşte mai multe despre: Marius Copil, citi open, ATP, Jack Sock